Skjutprogram 2022

Månad Arrangör Gren Tävling Plats Grupp
Jan
10 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
16 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
29 I2 SKF Skidskytte KretsM Karlstad
feb
13 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
20 I2 SKF Skidskytte I2-loppet Karlstad
20 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
27 CPK Årsmöte Gränshallen
mar
5 Kristinehamns PK Fält Seriefält omg 1 Kristinehamn
6 CPK Snabbskjutning Träning/Tävling Gränshallen
13 CPK Snabbskjutning Träning/Tävling Gränshallen
19 Kristinehamns PK Fält Seriefält omg 1 Kristinehamn
27 CPK Precision Träning/Tävling Gränshallen
apr
2 Kristinehamns PK Fält Seriefält omg 1 Kristinehamn
10 CPK Precision Träning/Tävling Gränshallen
23 Edsvalla PSK Fält Kretsfält Edsvalla
23 CPK Arbetsdag Arbetsdag Kulleberget
maj
1 Fryksdalens PK Fält Vårsaluten Sunne
5 CPK Valfri Träning/Tävling Kulleberget
7 Kristinehamns PK Magnumfält Lussmällen Kristinehamn
12 CPK Precision Träning/Tävling (Rikstävlingen hemortens banor) Kulleberget
14 Arvika PK Fält Jösseträffen KretsM C Arvika
19 CPK Precision Träning/Tävling (Rikstävlingen hemortens banor) Kulleberget
21 Nordmarkens PK Prec Klubbfajten Årjäng
22 Nordmarkens PK Fält Klubbfajten KretsM A-R Årjäng
26 I2 SKF Spring I2-loppet Karlstad
jun
2 CPK Precision Träning/Tävling (Rikstävlingen hemortens banor) Arvika
4 Arvika PK Prec Jössekedjan Arvika
4-5 Öst Magnumprec SM
9 CPK Sportpistol Träning/Tävling Kulleberget
12 Kristinehamns PK Prec Kristineträffen Kristinehamn
16 CPK Sportpistol Träning/Tävling Kulleberget
23 CPK Sportpistol Träning/Tävling Kulleberget
30 CPK Valfri Träning/Tävling Kulleberget
jul
2 CPK Arbetsdag Arbetsdag Kulleberget
7-10 Dalarna Fält SM Orsa
19 CPK PPC Träning/Tävling Kulleberget KL 12.00
20 CPK PPC Träning/Tävling Kulleberget KL 12.00
23 Kristinehamns PK Milsnabb Kristinesnabben Kristinehamn
26 CPK PPC Träning/Tävling Kulleberget KL 12.00
27 CPK PPC Träning/Tävling Kulleberget KL 12.00
30 Fryksdalens PK Prec Guldcupen Sunne
30-31 Skåne PPC SM Malmö
aug
6 Säffle PK Milsnabb Trätäljasnabben Säffle
4 CPK Precision Träning/Tävling (Krets hemmabanetävling) Kulleberget
7 Säffle PK Prec Trätäljaträffen Kulleberget
7 I2 SKF Springskytte KretsM Karlstad
11-14 Norr Prec+Milsnabb SM Östersund
18 CPK Precision Träning/Tävling (Krets hemmabanetävling) Kulleberget
20 Värmland Springskytte SM Karlstad
25 CPK Precision Träning/Tävling (Krets hemmabanetävling) Kulleberget
27-28 Skåne Magnumfält SM Malmö
sep
3 CPK Fält Träning/Tävling (Lördag kl 11.00) Kulleberget
10-11 Värmland Prec VSM
17 CPK Fält Träning/Tävling (Lördag kl 11.00) Kulleberget
18 CPK Arbetsdag Arbetsdag Kulleberget
24 CPK Fält Träning/Tävling (Lördag kl 11.00) Kulleberget
okt
1 CPK Fält Träning/Tävling (Lördag kl 11.00) Kulleberget
16 CPK Precision Träning/Tävling Gränshallen
23 CPK Valfri Träning/Tävling Gränshallen
nov
6 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
12 Arvika PK Fält Jössedubbeln Arvika
19 I2 SKF Fält Sannaosta Karlstad
27 CPK Precision Träning/Tävling Gränshallen
dec
4 CPK Valfri Träning/Tävling Gränshallen
17 CPK Fält Julklappsskjutning Kulleberget
23-jan
8 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
15 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
28 Reserv Tävling Charlottenberg
22-feb
5 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
12 CPK Militär snabbmatch Träning/Tävling Gränshallen
18 Reserv Tävling Charlottenberg
26 CPK Årsmöte